Jazda rowerem a ubezpieczenie

Jesteście pasjonatami jazdy na rowerze? To bardzo dobrze, korzystanie z tego środka transportu przynosi bardzo dużo korzyści. W pierwszej kolejności zdrowotnych, ponieważ jazda rowerem to wysiłek fizyczny a ma on zbawienny wpływ na nasz organizm. Do zalet korzystania z  jednośladu należy wymienić między innymi:

Jest jeszcze oczywiście szereg innych plusów, a trzeba do nich zaliczyć silne mięśnie, zdrowe stawy i kręgosłup.Także korzystajmy z tego środka lokomocji. Oprócz czynników prozdrowotnych jazda bicyklem to również oszczędność czasu i pieniędzy. Dlaczego? Coś na ten temat mogą powiedzieć mieszkańcy wielkich aglomeracji miejskich, którzy w drodze do pracy i z powrotem stoją czasem godzinami w korkach ulicznych w sytuacji kiedy poruszają się samochodem. Dlatego lepiej wybrać dwa kółka jako sposób poruszania się po mieście. Szybciej dotrzemy z jednego miejsca do drugiego i zaoszczędzimy pieniądze, bo nie wydamy ich na paliwo. Poza tym będziemy zdrowsi.

Korzystając z roweru musimy być oczywiście świadomi tego, że jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego i należy stosować się do obowiązujących przepisów. Nadrzędnym celem każdego rowerzysty powinna być bezpieczna jazda, tak aby nie zrobić krzywdy sobie ani innemu uczestnikowi poruszającemu się po ścieżce rowerowej albo ulicy. Niestety zdarzają się takie sytuacje i to wcale nierzadko, kiedy osoba jadąca jednośladem jest uczestnikiem kolizji lub co gorsza wypadku drogowego. Dobrze jest zawczasu zabezpieczyć się na taką ewentualność i wykupić :

Ubezpieczenie OC

Takie ubezpieczenie rowerzysty ze strony pewnienarower.pl skutkuje tym, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia na drodze, kiedy z naszej winy ucierpią osoby trzecie polisa pokryje straty które ponieśli. W przypadku braku ubezpieczenia rowerzysta musi z własnej kieszeni zapłacić na przykład za naprawę innego roweru czy też samochodu lub też partycypować w kosztach leczenia.

Do zdarzeń, kiedy przyda się ubezpieczenie OC rowerzysty należą:

  • potrącenie pieszego,
  • zderzenie z innym rowerzystą,
  • uszkodzenie samochodu w postaci na przykład zarysowania karoserii.

Dobrze jest też wsiadając na jednoślad posiadać ubezpieczenie, które chroni nas samych od nieszczęśliwych wypadków. Dzięki takiemu zabezpieczeniu w przypadku, kiedy podczas jazdy odniesiemy kontuzję istnieje sposobność chociażby zwrotu kosztów leczenia i ewentualnej dalszej rehabilitacji. Dlatego nie zastanawiajmy się tylko wykupmy ubezpieczenie rowerzysty, aby mieć gwarancję że w sytuacji kiedy zrobimy szkodę sobie lub innej osobie możemy liczyć na bardzo potrzebne w takich momentach dodatkowe pieniądze.