OC rowerzysty – kiedy może się przydać?

Coraz więcej osób jako środek transportu wybiera rower. Rowerzyści w wielu miastach mają do dyspozycji ścieżki rowerowe. Jednak czasami są zmuszeni do jazdy po ulicy, a to może wiązać się z ryzykiem wypadku. Dlatego warto wykupić OC rowerzysty ze strony pewnienarower.pl, które zabezpiecza przed wieloma przykrymi zdarzeniami. Ubezpieczenie przyda się rowerzystom amatorom oraz tym, którzy uprawiają turystykę rowerową zawodowo.

OC rowerzysty – w jakich sytuacjach może się przydać?

Przezorny zawsze ubezpieczony i tej zasady warto się trzymać bez względu na okoliczności

Każdy rowerzysta poruszający się po chodniku, ulicy czy ścieżce rowerowej podlega takim samym przepisom, co osoba piesza, czy kierowca samochodu. Nie ma jednak przepisów, które nakazywałyby obowiązek wykupienia ubezpieczenia przez rowerzystów, a takie niejednokrotnie by się przydało w różnych sytuacjach. Rowerzyści niestety bardzo często uczestniczą w kolizjach drogowych z różnych przyczyn. Niekiedy rowerzysta może także potrącić pieszego czy wpaść na innego rowerzystę wyrządzając mu krzywdę. Takie zdarzenia mogą się zdarzyć każdemu, nie tylko amatorom, ale także zawodowym rowerzystom, którzy mają opanowaną jazdę do perfekcji. Spowodowanie wypadku wiąże się z zapłatą odszkodowania osobie, której stała się krzywda. Czasami trzeba pokryć koszty naprawy karoserii w samochodzie lub koszty mandatu, które mogą być naprawdę duże. Wyłożenie takiej sumy pieniędzy z portfela nie jest przyjemną sprawą i może uszczuplić znacząco budżet domowy, dlatego najlepiej jest wykupić OC rowerzysty, które nie jest drogie.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie rowerzysty?


Przezorny zawsze ubezpieczony i tej zasady warto się trzymać bez względu na okoliczności. Koszty ubezpieczenia OC rowerzysty są na tyle niskie, że nie ma co się zastanawiać, nad jego wykupieniem. Ochrona daje poczucie spokoju, a wypadek może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Z racji tego, że nie jest to obowiązkowe ubezpieczenie, to niestety wiele osób bagatelizuje ryzyko wypadku na jednośladzie. Koszty naprawy wyrządzonych szkód mogą być bardzo wysokie. Dobrze jest również do OC dokupić także ubezpieczenie od kradzieży roweru, szczególnie jeśli jest to drogi sprzęt.

Ile kosztuje OC rowerzysty?

Ceny ubezpieczenia zależne są przede wszystkim od firmy ubezpieczeniowej oraz wartości sumy ubezpieczeniowej. Na pewno nie są to duże kwoty, a za roczne OC można zapłacić już od 30 złotych. Jeśli rowerzysta chciałby ubezpieczyć się także od nieszczęśliwych wypadków, to koszt może wzrosnąć o kolejne 40 złotych za rok. Dodatkowe ubezpieczenie sprzętu zależne jest od jakości roweru, jego wieku oraz stanu technicznego.